Pátek 28. února 2020, svátek má Lumír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 28. února 2020 Lumír

Budoucí povolený styk s masem? Pouze pohlavní

14. 02. 2020 16:27:46
Štípněte mne, prosím, ať se z toho zlého snu probudím. Ale rychle. V budoucnu zřejmě za kontakt s živou i neživou kůží bude hrozit pokuta.

Bůh ví, jestli časem nebudeme mít jediný povolený styk s masem pouze ten pohlavní. Možná i tento poslední zdroj rozkoše zelená euromafie brzy, alespoň bílým, heterosexuálním osobám s nadprůměrným příjmem, zdaní. Protože se při něm spaluje dost kyslíku a hrozí vznik nejvíce škodlivé flákoty v podobě nového, výše uvedeného typu člověka.

Se stejnou filosofií (podle deníku Právo ze dne 13.2.2020) evropští zelení a socialisté navrhují zdražit kilo hovězího o 117, vepřového o 90 a kuřecího o 37,5 korun za kilo. Peníze získané vyšším zdaněním živočišných produktů chtějí rozdělovat mezi ekologické zemědělce a sociálně slabší lidi. Europarlament údajně schválil tento způsob posílání euroobčanů na pastvu zapasovat do tzv. Zelené dohody EU.

Zdražení masa má vést k poklesu jeho konzumace, k ochraně dotčených zvířat a přírody. A k větší sociální spravedlnosti.

Vepříny, kravíny a drůbežárny samozřejmě nejsou wellness centra pro jejich obyvatele. Na porážkách, kde končí, to nevoní po fialkách. Přestože ještě neumíme zařídit, aby zdroje našich řízků, pečínek, gulášů a steaků měly při skonu orgasmus, troufám si tvrdit, že je zákonem daný a dozorovými organizacemi kontrolovaný odchod na onen svět skrze elektrické a plynové omráčení bolí méně, než predátorská štvanice a roztrhání za živa. V divočině, do které by nás v podobě sběračů nejraději vrátili novodobí spasitelé planety.

Jak znám českou oblibu „vepřoknedlozela“ a šetřivost, domnívám se, že nárůst ceny masa v první řadě povede k návratu prasečích chlívků na český venkov a k pokoutnému prodeji pašíků. Vždyť stačilo dočasné zdražení vajec, aby slepice, před osmi lety, obsadily i panelákové balkony.

Zdrojem obávaného metanu a aktivistické nenávisti vůči skotu je zejména kvašení v jeho útrobách a to, co z nich nakonec vychází. Přitom je prokázáno, že při správném způsobu opečovávání mohou přežvýkavci fungovat na přenesený solární pohon s uhlíkově neutrální stopou. Vždyť bílkoviny v jejich mase a mléce vznikají transformací sluneční energie uskladněné v rostlinách. Zapřisáhlí vegetariáni a „dobytkofóbisté“ zapomínají na obrovskou hodnotu kravského hnoje právě pro výrobu potravin rostlinného původu. Jedná se o důležitý zdroj humusu, bez kterého nelze udržet vodu, dusík a uhlík v půdě a vyživovat plodiny.

Klimatičtí hysterici troubí slámovými brčky na poplach a vyzývají k tažení proti koncentrákům pro hospodářská zvířata. Kdyby raději tu slámu namísto do pusy nacpali do země, kam z hlediska péče o její úrodnost patří. Bruselská „masofóbie“ povede maximálně k masovému vybíjení evropských zvířat a ke zdecimování jejich chovatelů. Každopádně konkurenční světadíly tleskají. Například v kontextu s dohodou EU o volném obchodu s jihoamerickým obchodním blokem a s čínskou investicí do gigantických porážek prasat v Polsku, Francii a Španělsku považuji masnou a prohibici za bezzubou.

Jo a ve snaze o větší rozmach ekologického zemědělství, alespoň co se týče českého modelu, vidím velmi efektivní nástroj pro boj s obezitou. S ohledem na skutečnost, že jeho čtrnáctiprocentní podíl na zemědělské půdě je zdrojem pouhého procenta českých potravin.

Možná pak z hladu a z důvodu klimatické tísně sníme psy. Průměrně velký pes je totiž zdrojem stejného množství skleníkových plynů jako SUV, které najezdí víc než tisícovku kilometrů měsíčně.

Autor: Hana Šťastná | pátek 14.2.2020 16:27 | karma článku: 34.62 | přečteno: 1053x

Další články blogera

Hana Šťastná

Americký dobytek a Trump ubližují ČR. Který klaun se jí zastane?

Při poslechu „oscarového“ projevu amerického herce Joaquina Phoenixe (JP) jsem si vzpomněla na smutný osud Čestmíry Radové (ČR), na poťouchlost Donalda Trumpa a na chřadnoucí české zemědělství.

19.2.2020 v 14:46 | Karma článku: 20.35 | Přečteno: 713 | Diskuse

Hana Šťastná

Věřím na vytloukání chlupatých klínů chlupatými klíny

Hryzci mi nadzvedávají zahradu i mandle. Trávník proměnili v rozvlněný strop myší podzemky. Za hustotu tras by se nemusely stydět světové metropole.

25.1.2020 v 19:26 | Karma článku: 43.22 | Přečteno: 27486 | Diskuse

Hana Šťastná

(Novo)třídní boj přitažený za holčičí vlasy

"Skoro půl milionu státních zaměstnanců bere plat vyšší než šestatřicet tisíc korun. Po pěti letech rekordního růstu státní represe dospěli čeští podnikatelé k potřebě 230 hodin pro splnění daňových povinností.

16.1.2020 v 12:14 | Karma článku: 30.34 | Přečteno: 1773 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Mansoor Maitah

Bývalý pražský imám !!!

Muslimové by se měli snažit o adekvátní interpretaci své víry, o takovou interpretaci, která zohledňuje historický kontext a kriticky zkoumá vlastní slučitelnost s dnešními pluralitními a demokratickými poměry.

28.2.2020 v 17:11 | Karma článku: 21.24 | Přečteno: 409 | Diskuse

Kateřina Konečná

Jak EU nezdražuje maso!

V posledním měsíci se v našich luzích a hájích rozšířila zpráva o tom, jak se nám ta „zlá“ Evropská unie chystá zdražit maso.

28.2.2020 v 12:04 | Karma článku: 18.07 | Přečteno: 654 | Diskuse

Antonín Fryč

Nekritizujme za každou cenu

Trikolóra drží pravidlo, že pouze nekritizuje, ale přichází s konkrétními návrhy. A pokud je předložený návrh, ať již levicí nebo pravicí, dobrý, ráda ho Trikolóra podporuje.

28.2.2020 v 8:06 | Karma článku: 14.07 | Přečteno: 217 | Diskuse

Luboš Zálom

Román Anthem od Ayn Randové konečně v češtině!

Představte si společnost, v níž by každý přemýšlel jen v rámci kolektivu a v každém ohledu by se mu podřídil. Bez kolektivu by nebylo nic. Člověk by plně patřil a podléhal kolektivu a ten by s ním mohl plně disponovat.

27.2.2020 v 14:55 | Karma článku: 15.04 | Přečteno: 346 | Diskuse

Jan Holek

A pak prý že zdroje jsou

Sociální demokracie dostala skvělý předvolební nápad – neplnit sliby. A začala brojit proti již dohodnutému postupnému zvýšení výdajů na obranu.

27.2.2020 v 11:26 | Karma článku: 18.38 | Přečteno: 529 | Diskuse
Počet článků 113 Celková karma 29.77 Průměrná čtenost 1481

 Liberálně konzervativní jedinec se sklony k sociální přecitlivělosti. Plachý extrovert věčně hledající koně, na kterém vlastně jede. Třídětná matka. Zastupitelka města Hluboká nad Vltavou (ODS), členka Regionální rady ODS JK,  amatérská včelařka, koňařka, básnířka, malířka.

Češi začínají panikařit. Vykupují těstoviny i čističe, klidně i za 20 tisíc

Část regálů v prodejně Lidl na pražské Zbraslavi je poloprázdná. Lidé vykoupili konzervy s gulášem, ale také některé...

Rakousko pobavil „křečkující“ muž v plynové masce, nákup ani neodvezl

Nákaza wuchanským koronavirem se v posledních dnech rozšířila do mnohých evropských zemí. Někteří lidé proto začínají...

Vždycky jsem byla obdařenější prsatice, směje se Lucie Benešová

Chtěla domek na Sicílii, ale nakonec si pořídila hezké místo pro stavbu v Jizerských horách. „Mám plno plánů, pořád...

Hospody, kolo a památky. Orlando Bloom si v Česku užívá se psem i snoubenkou

Orlando Bloom (43) natáčí v české metropoli seriál Carnival Row. Kromě herectví se tu nejčastěji věnuje svému psovi,...

Manžel toleroval v domě milence své ženy. Po Výměně se pár rozvádí

V televizní reality show Výměna manželek šokovala ve středu večer rodina z domku v Doksech. Operátorka Helena tam žije...